fbpx

Komunikować się empatycznie

Warsztaty oparte na technice Nonviolent Communication

Zapisz się

Czuły Wojownik – Edycja 21

Rozwojowy Warsztat dla Mężczyzn

Wewnętrzny spokój, jasna wizja tego kim jestem i czego chcę oraz satysfakcjonujące relacje partnerskie czy rodzicielskie w dużej mierze zależą od rozumienia własnych emocji oraz umiejętności zadbania o swoje potrzeby.
Nasz warsztat to wyjątkowa okazja do bycia razem w bezpiecznym gronie innych mężczyzn – bez rywalizacji i oceniania. Oprócz wiedzy i ćwiczeń praktycznych, będzie przestrzeń na dzielenie się doświadczeniami, wspólne gotowanie i jedzenie, wpatrywanie się w gwiazdy przy ognisku, a nawet (dla chętnych) zapoznanie z zaletami zimnych kąpieli według metody Wima Hofa. Warsztat w nowatorski sposób łączy NVC, mindfulness oraz różne formy pracy z ciałem – n.p. w postaci porannej sesji ćwiczeń.

Porozumienie Bez Przemocy (NVC)

Narzędzia proponowane przez metodę “Porozumienie bez przemocy” (ang. Non-violent communication – NVC) odwołują się do prostej zasady – czuję się dobrze, kiedy moje potrzeby są zaspokojone. Zatem kiedy dbam o swoje potrzeby, daję sobie szansę na lepsze samopoczucie. Kiedy dobrze się czuję, łatwiej mi zauważać i uwzględniać potrzeby innych ludzi w moim otoczeniu. A to wymiernie poprawia jakość relacji partnerskich, małżeńskich, rodzicielskich, a nawet biznesowych.

Uważność (Mindfulness)

Potrzebuję zatem wiedzieć co i kiedy czuję, aby móc wiedzieć czy i kiedy moje potrzeby są zaspokojone. Zamiast myśleć uporczywie o tym, co było, a czego zmienić już nie można, zamiast zamartwiać się tym co będzie, a na co nie zawsze mam wpływ; mogę zmienić mój sposób myślenia. Mogę zapytać: co teraz się dzieje, co w tej chwili czuję, czego aktualnie potrzebuję? Dzięki takim pytaniom praktyka mindfulness pozwala zatrzymać gonitwę myśli i skupić się na „tu i teraz”. Zauważyć czego doświadczam i jak mogę na to zareagować. Dlatego właśnie trening uważności (mindfulness) doskonale uzupełnia metody “Porozumienia bez przemocy”. Takie podejście pozwala również żyć raczej w świecie realnych zdarzeń niż żalu o to jak było lub strachu przed tym jak będzie.

Miejsca Warsztatu - Niczeńka

Piękny, zbudowany z bala sosnowego, całoroczny dom położony w Puszczy Knyszyńskiej. Znajdziecie w nim wszystko, czego potrzeba do wypoczynku ze znajomymi, rodziną i dziećmi lub organizacji warsztatów. Na zewnątrz: duży taras i sprzęt rekreacyjny dla dzieci. Wewnątrz: przestrzeń przyjazna dla wspólnych posiłków i zajęć warsztatowych nawet dla 15-20 osób. Niczeńka usytuowana jest na dużej, pełnej drzew i krzewów działce. W bezpośrednim pobliżu znajdują się lasy, łąki i rzeka Supraśl. 2,5 km od Niczeńki znajduje się strzeżone kąpielisko na zalewie w miejscowości Michałowo, gdzie znajdziecie Państwo również sklepy, aptekę, gospodę i pizzerię, a nawet nowoczesny, kryty basen. Dom posiada wszelkie nowoczesne udogodnienia i nietuzinkowy wystrój.

Dwóch prowadzących

Jakub Macewicz – Obecnie pracuję jako psychoterapeuta psychodynamiczny indywidualnie i z grupami, a także jako terapeuta par w modelu EFT. Ukończyłem pełne szkolenie z zakresu terapii EFT dla Par; jestem studentem ostatniego roku całościowego, czteroletniego szkolenia w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz ostatniego roku Szkoły Psychoterapii Grupowej. Uczestniczyłem w licznych kursach z zakresu Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz wielu warsztatach w nurcie łączenia emocji i ciała. Z wykształcenia jestem socjologiem, ale w swojej karierze pracowałem między innymi na uniwersytecie, współprowadziłem firmę w branży sanitarnej oraz przez wiele lat uczyłem języka angielskiego. Wspieram mężczyzn w poszukiwania ich najbardziej autentycznego “ja”. Zawiązałem oraz przez kilka lat prowadziłem Męski Krąg w Białymstoku, a potem byłem pomysłodawcą i współtworzyłem Czułego Wojownika. Jestem żonaty, mam trzech synów. Lubię podróże na rowerze, saunę, urządzanie wnętrz i czytanie książek.

Program warsztatów

07.02.2025
Dzień 1 - start godzina 18.00
Zapoznanie i praca w Kręgu
07.02.2025
Dzień 1
Sesja mindfulness
07.02.2025
Dzień 1
Seans filmowy i Dyskusja
08.02.2025
Dzień 2
Sesja oddechowa wg metody Wima Hofa & Kąpiel w rzece
08.02.2025
Dzień 2
Sesja mindfulness
08.02.2025
Dzień 2
NVC - wprowadzenie i ćwiczenia w autentycznym wyrażaniu siebie
08.02.2025
Dzień 2
NVC - wprowadzenie do empatycznego słuchania
08.02.2025
Dzień 2
Sens filmowy i Dyskusja
09.02.2025
Dzień 3
Poranna Yoga
09.02.2025
Dzień 3
Sesja mindfulness
09.02.2025
Dzień 3
NVC - ćwiczenia słuchania
09.02.2025
Dzień 3 - koniec 16.30
Runda kończąca w Kręgu

Lokalizacja

Niczeńka • Agroturystyka i noclegi • Podlasie
Mościska 40, 16-050 Mościska

Inwestycja

Cena: 1400 zł +  nocleg i wyżywienie (440zł –  płatne na miejscu).

Czuły Wojownik - Edycja 21

Zapisz się

Piotr Jan Panasiuk

Certyfikowany Psychoterapeuta Gestalt (EAGT). Terapeuta IFS  (System Wewnętrznej Rodziny) poziomu 1. Terapeuta ACT (studium podyplomowe). Pracuje pod regularną superwizją i zgodnie z Kodeksem Etycznym PTPG.

Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC, CBLC, nauczyciel prowadzący i superwizor w Mindfulness Association Polska. Ponad 10 lat praktyki własnej w medytacji uważności.

Wieloletni praktyk i trener Komunikacji Empatycznej (w trakcie certyfikacji NVC). Współtwórca projektu Czuły Wojownik – warsztatów rozwojowych dla mężczyzn.

Certyfikowany trener umiejętności psychospołecznych, ponad 8 lat doświadczenia trenerskiego w organizacjach biznesowych i pozarządowych. Absolwent w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.